×Rezervácia pre Chata Chľaba bola úspešne odoslaná. Ubytovateľ Vás bude spätne kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

Chata Chľaba
Kováčov 484, Chľaba

zapamätajChata (Chalupa) Chľaba chatová osada

okres Nové Zámky, Podunajská nížina

Obľúbené miesto vodákov a rybárov

Rozloženie izieb: 1x1,1x2,1x5
Kapacita zariadenia: 8 osôb

Prenajímame 8-miestnu chatu v Kováčovských kopcoch pri Štúrove. Chata sa nachádza v tichom prostredí Kováčova, v miestnej časti Chľaba, pod bralami Kováčovských kopcov.
Oblasť patrí medzi najteplejšie a najsuchšie na Slovensku. Obľúbené miesto vodákov a rybárov. Pri Dunaji sú štrkové pláže. V Štúrove rozsiahly športovo-kúpeľný areál Vadaš s termálnou vodou.
Najbližšia predajňa potravín 2 km. Výletná reštaurácia Modrá ryba – s výhľadom na Dunaj a pohorie Piliš – vzdialená cca 300m od chaty – cez víkendy ponúka aj hudbu. Rekreačné zariadenie Panoráma sa nachádza asi 800m od chaty a ponúka jedinečný výhľad na Dunaj a celé okolie. V areáli sa nachádza kaviareň, bazén, tenisové kurty, detské a športové ihriská.

Zvláštne čaro tomuto miestu dávajú Kováčovské kopce (Štátna prírodná rezervácia), ich stepné, skalné, lesné formácie, rieky Dunaj, Ipeľ, Hron a cez leto veľmi teplé počasie. Naša chata sa nachádza na južných svahoch Kováčovských kopcov, v katastri obce Chľaba, ktorá je posledná obec na rozmedzí Ipľa a Dunaja. Návštevník tu má možnosť kúpania v Dunaji, aj v rekreačnom bazéne pri hoteli Panoráma. Sú tu možnosti člnkovania po Dunaji, stanovania, i vodného lyžovania. Oblasť je známa rybolovom, svojimi lokalitami sumcov pri sútoku Ipľa a Dunaja. V rekreačnej oblasti je Hotel Panoráma s jedálňou a barom a výletná reštaurácia Modrá ryba. Z terás oboch zariadení je jedinečne krásny výhľad na Dunaj. Z rekreačnej oblasti sa môžu podniknúť jednodňové výlety do blízkeho a vzdialenejšieho okolia.

Pre aktívny odpočinok:

150m – Dunaj so štrkovou plážou ponúka možnosť kúpania a člnkovania, ako aj vynikajúcej rybačky.

300m – les – náučný chodník v národnej prírodnej rezervácii v pohorí Burda o rozlohe 5 km štvorcových. Je dlhý 7,5 km a široký cca. 3 km.

15 min. – v obci Chľaba sú dve súkromné predajne potravín a tri pohostinstvá.

12 km – Štúrovo – s veľkým termálnym kúpaliskom Vadaš s 5 bazénmi, s toboganom, krytou plavárňou a službami wellness. V meste nájdeme kino, záhradné reštaurácie, tenisové kurty, minigolf, prístav pre výletné lode.


Ponuka stravovania: bez stravy

Majiteľ v objekte/24h recepcia: nie
Viaceré nezávislé skupiny: nieSezóna 8,00 € objekt/noc
Mimosezóna 8,00 € objekt/noc
Celoročne 8,00 € osoba/noc
Poznáte toto ubytovanie? Boli ste tu ubytovaní? Neváhajte a podeľte sa s ostatnými..
Autobusová zastávka: 80m
Obchod: 2000m
Reštaurácia: 100m

Aktivity v okolí


Rybárčenie RybárčenieTuristické atrakcie v okolí


Krytá plaváreň Vadaš kúpanie v obci Štúrovo6,7 km
Termálne kúpalisko Vadaš kúpanie v obci Štúrovo6,8 km

nahlásiť chybu