×Rezervácia pre Chata Podbanské bola úspešne odoslaná. Ubytovateľ Vás bude spätne kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

Chata Podbanské
Hrdovo 206, Pribylina - Podbanské

zapamätajChata (Chalupa) Pribylina - Podbanské ubytovanie na samote

okres Liptovský Mikuláš, Vysoké Tatry, Belianske Tatry

Chata Podbanské v blízkosti rieky Belá.

Rozloženie izieb: 2x3
Kapacita zariadenia: 6 osôb

Chata je situovaná v prostredí ihličnatého lesa, neďaleko rieky Belá a horského potoka. Je vhodná pre rodiny s deťmi, pre seniorov, pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a pokoj od rušných dní, alebo pre ľudí, ktorí majú radi hory a turistiku. V chate na prízemí je obývacia miestnosť s jedálenským stolom a krbom, samostatné WC, sprchovací kút, malá kúpelňa, kuchyňa. Na poschodí sa nachádzajú dve spálne s 3 samostatnými lôžkami v každej izbe. V jednej spálni je TV so satelitom a lodžiou. Ubytovanie je možné pre maximálne 6 osôb. V kuchynke sa nachádza chladnička s mrazničkou, dvojplatnička, varná kanvica, mikrovlná rúra, hrnce, príbory, riady. Za chatou je k dispozícií kôlňa s drevom a príslušenstvom. K dispozícií sú lehátka, vonkajší krb s grilom a s 3 drevenými sedacími súpravami vonku.

Oblasť Podbanské sa nachádza 15 km od Liptovského Hrádku, smerom na Vysoké Tatry – Štrbské Pleso. V blízkosti sa nachádza najvyšší vrch Západných Tatier Bystrá ( 2, 248 m) a známy vrch Vysokých Tatier vrch Kriváň ( 2, 495 m), ale aj známe tatranské doliny ako Tichá a Kôprová dolina, ktoré sa nachádzajú len 3, 5 km od chaty. Stredisko Štrbské Pleso sa nachádza len 15 km od chaty, kde je veľa možností turistiky, veľa známych turistických trás ako Popradské pleso, Hincovo pleso, Wahlenbergové plesá, vodopád Skok, nádherná Mlynická dolina, Furkotská dolina a ďalšie malebné tatranské doliny. Na Štrbskom Plese sú možnosti člnkovania, alebo príjemných posedení v tradičných slovenských reštauráciach. Tatranská Lomnica vzdialená 35 km od chaty, je známa kabínkovou lanovkou na Lomnický štít ( 2632m) odkiaľ je nádherný výhľad na celé pohorie Vysokých Tatier. Mesto Liptovský Mikuláš ponúka možnosti kúpania v Aquapark Tatralandia, ktorý je vzdialený 35 km od ubytovania. Aquapark Tatralandia sa nachádza približne 5 km od Liptovského Mikuláša. Ponúka zábavu a oddych pre malých aj veľkých, či už v bazénoch alebo na vodných atrakciách. – 8 celoročných bazénov (38 stupňov – termálna voda) – 7 celoročných toboganov – vitálny svet a wellness. Ďalšie termálne kúpaliská Aquacity Poprad sú vzdialené 40 km od ubytovania. Možnosti kúpania sú aj v termálnom kúpalisku Liptovský Ján vzdialenom 18 km od chaty a v Grandhoteli Permon je krytý plavecký bazén s najväčším wellness centrom na Slovensku, ktorý sa nachádza len 3 km od ubytovania. Možnosť kultúrneho vyžitia je v múzeu Liptovskej dediny v Pribyline, ktoré je najnavštevovanejším skanzenom – múzeom v prírode na Slovensku. Celoročne sa v ňom konajú rôzne kultúrne podujatia pre návštevníkov z blízka aj z ďaleka. Medzi návštevníkmi sú obľúbené mnohé podujatia, ktoré sú zamerané na rôzne aktivity a remeslá – ovčiarstvo, včelárstvo, roľníctvo a podujatia prezentujúce život v minulosti. Najväčšia priehrada na Slovensku Liptovská Mara vzdialená od Liptovského Mikuláša 5 km ponúka návštevníkom oddych pri vode a vyžitie vodných športov. Neďaleko Liptovského Mikuláša sa nachádzajú známe jaskyne.


Zariadenie je využiteľné iba v lete.

Ponuka stravovania: bez stravy

Majiteľ v objekte/24h recepcia: nie
Viaceré nezávislé skupiny: nieTýždňový pobyt 55,00 € objekt/noc min. 2 osoby, minimálne 2 dni
Miestny poplatok: 0,50 €
Poznáte toto ubytovanie? Boli ste tu ubytovaní? Neváhajte a podeľte sa s ostatnými..
Autobusová zastávka: Pribylina,, Hrdovo, 250 m
Vlaková stanica: Liptovský Hrádok,15 km
Obchod: 150 m
Reštaurácia: 3 km

Aktivity v okolí


Krytý bazén Krytý bazén
Člnkovanie Člnkovanie
Turistika Turistika
Hubárčenie Hubárčenie
Jazdenie na koňoch Jazdenie na koňoch
Rybárčenie Rybárčenie
Cyklistické trate Cyklistické trate
Futbalové ihrisko Futbalové ihrisko
Tenisové kurty Tenisové kurty
Biliard Biliard
Bowling BowlingTuristické atrakcie v okolí


Wellness centrum Grand Hotel Permon kúpanie v obci Pribylina - Podbanské5,7 km
Farma Východná iné atrakcie v obci Východná6,4 km
Amfiteáter Východná iné atrakcie v obci Východná7,1 km
Račkova dolina turistika v obci Pribylina9,3 km

nahlásiť chybu